Listopad 2013

Čím živíme naše koně

3. listopadu 2013 v 14:06 | Garven |  Jak to u nás chodí...
V prvním článku rubriky jak to u nás chodí bude jídelníček našich koní. Čím se u nás živí a co na
fotkách za žrádlo můžete vidět.
Senné granule jsou běžnou stravou, která se objevuje ve směsích pro všechny koně na našem ranči, ale převážně v zimě, kdy je čerstvá tráva velice nedostatkovým zbožím.
Seno obyvatelé našeho ranče vídají často. Je na tom podobně co senné granule, respektive úplně stejně, protože granule jsou slisované seno.
Oves v této podobě se objevuje také často, ale spíše v podobě ovesných vloček, našim koním ale moc nechutná, ale neomezujeme ji.
Kukuřice v této podobě se objevuje zřídka, spíše jako kukuřičné vločky nebo drť, je to o něco praktičtější, i když se vločky občas sekají koním mezi zuby.
Mrkve dostávají koně především za odměnu nebo od návštěvníků stájí. Je tedy myšleno takhle v celku. Ve stravě se jim bežně vyskytují v sušené podobě.
Tráva, neboli seno před usušením se koním dostává do tlam především v letním a jarním období, po zbytek roku dostávají seno a senné granule.
Jablka jsou u nás téměř samozdřejmostí. Koně je dostávají za odměnu denně, i jako součást stravy. Buďto sušená nebo čerstvá.
Ve skladu u nás ale najdete i slunečnicová semínka, jelikož po nich koně mají hebkou a lesklou srst, ale také mohou dostat průjem, proto je dostávají koně jen málo a třeba jen před soutěží.
To byl náš lístek výživy, brzy budou i jiné podmínky, ve kterých naši koně žijí a bydlí :)

Fotky

2. listopadu 2013 v 21:33 | Garven |  Fotogalerie
Tak, na rajče přibyly fotky z předvčerejška, tak kdyby jste měli zájem, podívejte se :). Taky v dohledné době přibudou fotky z Lipna, sice trošku starší, ještě z léta, ale docela hezké, taky, kdyby jste měli zájem :). V progressu se teď nachází poněkud ubožejší fotopříběh o Ztraceném Geminim, takže ten sem taky někdy snad hodím :) takže zdar a zase někdy v dohledné době :D (tohle sousloví používám nějak často...)